Získejte vzorky šicích materiálů ZDARMA!

Hladký průchod tkání

pevnost v tahu

Chirurgické šicí materiály - NEVSTŘEBATELNÉ

Tyto šicí materiály jsou vyrobeny z celé řady polymerních materiálů, tradičně také z přírodních materiálů (hedvábí).

PŘEHLED NEVSTŘEBATELNÝCH MATERIÁLŮ:

SERAFLEX®

SERAFLEX® je tvořen vlákny ze surového hedvábí, které se speciálními postupy spletou a potáhnou, aby odpuzovaly vodu. Hedvábí je jedním z nevstřebatelných šicích materiálů přírodního původu a při chirurgických zákrocích se efektivně používalo po celá staletí.

SERALENE®

SERALENE®  je nevstřebatelné šicí vlákno vyvinuté speciálně pro cévní chirurgii, protože díky svému hladkému, bezporéznímu povrchu optimálně prochází tkáněmi. Materiál PVDF je příbuzný s PTFE. Ve srovnání s polypropylénem má SERALENE® mnohem větší trvanlivost, tzn. materiál zůstává v těle nezměněný. Tím je zajištěna dlouhodobá stabilita stehů.

SERALON®

SERALON® je polyamidový šicí materiál, který je ve srovnání s monofilamentními materiály extrémně měkký a poddajný.

SERAMON®

SERAMON® je spolehlivý průvodce pro chirurgické zákroky, při nichž záleží na bezpečnosti. Je velmi flexibilní, navíc s vysokou tržnou pevností, trvale inertní, s vysokou snášenlivostí tkání, s lehkým kluzem, umožňuje ideální uzlení. Všechny tyto příznivé vlastnosti má díky speciální kvalitě materiálu.

SERAPREN®

SERAPREN®  je nevstřebatelný polypropylénový šicí materiál. Je to vyzkoušený a testovaný standardní šicí materiál.

SULENE®

SULENE® je vysoce jakostní polyesterové šicí vlákno se speciálním potahem, který zabraňuje prořezávání skrz tkáně a na minimum snižuje kapilaritu.

SUPRAMID

SUPRAMID má multifilamentní charakter a skládá se z kroucených polyamidových vláken, která jsou potažená. SUPRAMID má vysokou pevnost v tahu, dobré vlastnosti pro vázání a přednosti monofilamentního šicího vlákna. 

TERYLENE

TERYLENE je nevstřebatelný šicí materiál, který v posledních desetiletích prokázal svoji hodnotu ve všech oblastech. Zvlášť ceněná je jeho vysoká pevnost v tahu.